+48 603 798 829

biuro@graphicadesignstudio.pl

Przykładamy dużą uwagę do obsługi klienta. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Jesteśmy w stanie wykonać projekty doskonale dopasowane do każdej branży.

Regulamin oraz harmonogram świadczenia usług graficznych, kreacyjnych, składu DTP – zasady współpracy studia graficznego

Rozpoczęcie prac. Spotkanie w naszej siedzibie lub u klienta bądź rozmowa przez telefon,komunikator skype, email. Podczas takiego kontaktu poznajemy Państwa potrzeby, specyfikę branży oraz oczekiwania wobec wyglądu i realizacji projektów graficznych, strony www lub/i fotografii produktowej/ okolicznościowej. Im więcej informacji posiada nasza pracownia, tym trafniejsze będą nasze propozycje. Każdy nawet najdrobniejszy szczegół i sugestia sprawią, że projekt będzie wykonany szybciej i zgodnie z Państwa życzeniem.

Wycena. Po złożeniu zapytania i analizie informacji studio graficzne wysyła Państwu wycenę wstępną usług. Wycena wstępna za każdym razem ustalana jest indywidualnie z Klientem. Wycena wstępna może ulec zmianie.

Zakres prac graficznych/ zasady współpracy. Po złożeniu przez Państwa zamówienia studio nasze przystępuję do prac projektowych. Zakres prac jakie obejmuje wycena wstępna – kilka propozycji (2 – grafika, layout, okładka lub 3 do 5 – logo, znak, monogram, rewitalizacja) w formacie .jpg  – rozdzielczość 72 dpi, kolorystyce RGB (nie nadające się do druku i dalszego wykorzystania) lub zabezpieczonym (przed edycją i wydrukiem) formacie pdf. Wycena wstępna projektu obejmuje też 2 poprawki do niego (nie przekraczające 30% zmian w projekcie). Dodatkowe prace nad projektem, poprawki, zmiany i modyfikacje wpływają na wycenę ostateczną. Zmiany w wycenie za każdym razem ustalane są indywidualnie z Klientem.

Wycena końcowa. W momencie zakończenia etapu realizowania projektu wstępnego,  gdy są Państwo zadowolenie z wykonanej pracy, po akceptacji projektu następuje wycena ostateczna, na którą wpływ miały wszelkie prace dodatkowe niż te przewidziane we wcześniejszych punktach. Wycena ostateczna nie ulega zmianie – dla stałych odbiorców moich usług przewiduję wysokie rabaty.

Umowa. Po wycenie zawierana jest w formie pisemnej standardowa umowa o dzieło wraz z przekazaniem praw autorskich do projektu / projektów (wzór umowy). Umowa zawierana jest korespondencyjnie lub osobiście. Wystawiamy faktury vat za świadczone usługi. Po podpisaniu umowy klient jest zobowiązany wpłacić zadatek w wysokości 40% wartości całego zamówienia. Pozostałe 70% wynagrodzenia powinno być uregulowane przed przekazaniem plików/ materiałów DTP oraz przed przeniesieniem praw autorskich, osobiście lub na konto:

Graphica Design Studio Henryka Tomczak ul. Marii Konopnickiej 25 62-250 Czerniejewo BZ WBK 15 1090 1128 0000 0000 1222 5459

ODBIÓR ZLECEŃ / KOSZTY DOSTAWY. Istnieją następujące możliwości dostarczenia zamówienia: odbiór osobisty, przesyłka pocztowa, przesyłka kurierska. W przypadku przesyłki do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej lub firmy kurierskiej koszt tej usługi jest doliczany do zamówienia. Koszt ten jest ustalany przed wysyłką. Przy odbiorze zamówienia należy koniecznie sprawdzić kompletność i stan przesyłki pod kątem jej ewentualnego uszkodzenia podczas transportu i w razie stwierdzenia wad natychmiast zawiadomić Wykonawcę, a reklamacje zgłaszać w pisemnej formie protokołu reklamacyjnego firmy kurierskiej w momencie odbioru towarów pod rygorem unieważnienia reklamacji.

Przekazanie plików. Następuje po uiszczeniu wynagrodzenie w kwocie wskazanej na umowie o dzieło. Pliki przekazane są w formie elektronicznej (e-mail, serwer FTP lub płyta CD / DVD) w formatach wskazanych przez Klienta. Pliki w zależność od rodzaju prac są kompletne i przygotowane wg specyfikacji do dalszej produkcji (reklama prasowa) lub profesjonalnie przygotowane do druku (logo, grafika, layout, skład DTP).

Anulowanie zlecenia. Można anulować zlecenie w trakcie jego realizacji (terminie realizacji), ale przed wysłaniem plików do Klienta, pod groźbą utraty wpłaconego zadatku (30% wartości zlecenia), bez możliwości uzyskania podglądów prac zawartych w zleceniu. Można także anulować zlecenie po przesłaniu propozycji wstępnych, wtedy prócz utraty zadatku (30% wartości zlecenia) oczekujemy wpłaty kolejnych 20% wartości całego zlecenia w ramach rekompensaty. W obydwu przypadkach obowiązująca umowa zostanie pisemnie anulowana i zastąpiona nową umową (zawartą pisemnie) opiewającą na wynikłą z tytułu anulacji kwotę: 20% lub 40% wartości zlecenia. W obydwu przypadkach, do umowy zostanie wystawiony rachunek na zawartą w niej kwotę. W tych przypadkach Klientowi nie przysługują, żadne prawa autorskie do przedmiotu zlecenia (poza materiałami, które Klient sam przekazał), a właścicielem pełni praw autorskich pozostaje autor. W przypadku wycofania zlecenia tuż po jego złożeniu przed podpisaniem umowy i lub przed wpłatą zadatku, ale po podpisaniu umowy, umowa za porozumieniem stron zostanie rozwiązana i anulowana.

Współpraca z Graphica Design Studio oznacza akceptacje powyższego regulaminu